poniedziałek, 09 maja 2022 09:00

18-letni Krzysztof walczy z nowotworem. Potrzebuje wsparcia, by wygrać zdrowie

 

Dopiero wkracza w dorosłość, a już ma za sobą trudne doświadczenie, które stanęło mu na życiowej drodze. Potrzebuje środków, by móc leczyć się za granicą.

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie 2020 r. Krzysztof poczuł wówczas ból w kręgosłupie piersiowym, a do tego dochodził uporczywy kaszel. Z pozoru błahe badanie RTG wykazało zmiany w śródpiersiu. Jego rodzicie nie zwlekali z wizytą u lekarza rodzinnego, który pilnie skierował go do Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Poznaniu, na dalszą diagnostykę.

- Po licznych badaniach i wyniku biopsji usłyszałem najgorszy z możliwych diagnoz – nowotwór złośliwy – Chłoniak Hodgkina. Lekarze podjęli decyzję o leczeniu chemioterapią, która mimo licznych i różnych cykli do dzisiaj nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Celem leczenia było osiągnięcie remisji, aby mógł być przeprowadzony u mnie autoprzeszczep. W międzyczasie wprowadzono też lek celowany – immunoterapię, który miał ułatwić osiągnięcie remisji choroby. Niestety i tym razem też się nie udało. Okazało się, że chłoniak jest oporny na leczenie - pisze Krzysztof.  

Zarówno leczenie chemioterapią i lekami biologicznymi musiało być przerwane ze względu na kilkukrotne ostre zapalenie trzustki będące bezpośrednim zagrożeniem jego życia. - Obecnie w Polsce nie ma dla mnie leczenia. Szansą jest leczenie terapią Car-T cell CD30, na które się zakwalifikowałem w Klinice Santa Creu i Santa Pau w Barcelonie. Jednak ani mnie, ani mojej rodziny nie stać na pokrycie całkowitego kosztu leczenia, który wynosi ponad 300 tysięcy złotych! - pisze.

Zbiórka na rzecz Krzysztofa, mieszkańca Racławek w powiecie wrzesińskim, odbywa się za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/krzysiek-myszker

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022