niedziela, 08 maja 2022 20:04

Obchody 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej

 
Obchody 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej źródło: Urząd Miejski

W niedzielne popołudnie w Parku im. Tadeusza Kościuszki odbyły się uroczystości związane z przypadająca dziś 77. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

Poczty sztandarowe, delegacje samorządowców, służb mundurowych oraz różnych organizacji społecznych, wzięły udział w krótkich obchodach, upamiętniających zakończenie ostatniego globalnego konfliktu zbrojnego. 

Uroczystości odbyły się w Parku im. Tadeusza Kościuszki przed pomnikiem ku czci poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Wydarzenie miało tym szczególniejsze przesłanie, że odbywa się ono w sytuacji, kiedy na Ukrainie toczy się walka o niepodległość tego kraju. Dlatego delegacje zostały poproszone o przekazanie środków na rzecz zbiórki charytatywnej, zamiast kwiatów składanych pod monumentem. Niemniej pod pomnikiem złożono symboliczne wieńce, a całość zwieńczył krótki akcent artystyczny.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane