poniedziałek, 09 maja 2022 12:26

Ruszył nabór pomysłów do budżetu obywatelskiego

  UM (opr)

Ruszył nabór propozycji do Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania na ten cel jest milion złotych. Mieszkańcy Gniezna lub organizacje pozarządowe mogą składać wnioski od 9 maja do 10 czerwca.

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego do rozdysponowania jest 1 mln zł. Kwota ta zostanie podzielona na projekty duże (800 tys. zł) oraz małe (200 tys. zł). W obu przypadkach mogą być to zadania inwestycyjne lub społeczne, jednakże maksymalny koszt dużego nie może wynosić więcej jak 75% całej puli przeznaczonej na projekty duże, a małego 35% z ogólnej puli na projekty małe.

Propozycje zadań będzie można składać za pośrednictwem specjalnej aktywnej karty na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu lub przekazując wniosek w formie papierowej, a także wysyłając skan e-mailem.

Propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec oraz organizacje pozarządowe, których siedziba, siedziba oddziału lub realizacja zadań publicznych odbywa się na terenie Miasta Gniezna. Uprawnionymi do głosowania są osoby mieszkające w Gnieźnie.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na 2023 rok:
1. Zgłaszanie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna od 9.05.2022 r. do 10.06.2022 r.
2. Ocena zgłoszonych projektów do 20.07.2022 r.
3. Podanie do publicznej wiadomości wniosków, które przeszły pozytywną weryfikację do 22.07.2022 r.
4. Głosowanie od 5.09.2022 r. do 30.09.2022 r.
5. Planowane ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna niezwłocznie, jednakże nie później niż do 10.10.2022 r.
6. Kampania informacyjna przez cały czas trwania Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.
7. Wpisanie zwycięskich przedsięwzięć do projektu budżetu Miasta Gniezna.

Budżet obywatelski to wydzielona kwota z budżetu Miasta Gniezna, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski. Dzięki niemu gnieźnianie mogą wziąć udział w projektowaniu lokalnych wydatków. W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosić można tylko zadania własne gminy, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Zadania związane z inwestycjami mogą być realizowane tylko na terenie stanowiącym własność Miasta Gniezna. Projekt musi zyskać poparcie co najmniej 15 osób na specjalnej liście (można poprzeć więcej niż jeden projekt). Formularze (dostępne na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego) wraz z listą poparcia można składać elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; zostawić osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, ul. Lecha 6; przesłać pocztą lub za pośrednictwem aktywnej karty bomg.gniezno.euW poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego swój głos oddało 7.101 osób.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT wtorek, 10 maja 2022 07:45 napisane przez Marek ZYGMUNT

    Co tu jeszcze Gniezno pilnie potrzebuje? A może tak potrzebuje porządnej plaży, z porządnym pomostem nad jeziorem WINIARY ? Pisałem juz o tym dwanaście lat temu !! Taka plaża najlepiej miałaby po wschodniej stronie jeziora ! Można by do niej dojechac nawet z Dalek i Centrum kolejką miejską - po torach prowadzących do Rejowca Dojazd tą kolejką miejską byłby możliwy nawet z nowego osiedla przy ulicy Północnej, oraz bezpośrednio z Galerii Gniezno. A na zboczu - polu przy jeziorze (miedzy torami a jeziorem) mogła by powstać piękna, trawiasta , nachylona ku słońcu ( po południu) plaża. Wyciąg narciarski trzeba by wtedy odrobinę przesunąć ! Ale to drobiazg. Najważniejsze, że do tej plaży było by blisko i z Winiar z Tysiaclecia z domków przy ulicy Zamiejskiej i nawet z rozbudowujacego sie ciągle Arkuszewa. A co najwazniejsze można tam dojechać karetką czy wozem Straży pożarnej bitą drogą z trzech kierunków. Od Strony ulicy Zamiejskiej ( Wełnicy ),. Od strony kościoła Bł. Bogumiła i od strony nowej hali widowiskowej przy ulicy Sportowej. A przy odrobinie wysiłku i niewielkiej przebudowie, również od strony ulicy Orcholskiej ( od strony dużego parkingu przy hurtowni Państwa Seszyckich). Komu sie taka koncepcja podoba ? Milion złotych powinien na pierwszy etap prac wystarczyć !

  • Link do komentarza Markus poniedziałek, 09 maja 2022 19:49 napisane przez Markus

    Park linowy powstanie ale nie w parku nad jeziorem "WINIARY " tylko miedzy wieżami gnieźnieńskiej katedry .

  • Link do komentarza micio poniedziałek, 09 maja 2022 13:58 napisane przez micio

    Kiedy zostanie zrobiony park linowy- wygrana 2021? inflacja zrobi swoje i się okaże że pieniędzy starczy na polowe parku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane