piątek, 13 maja 2022 10:42

Wypadek na budowie MOK-u. Kilka osób spadło z wysokości

 

W piątkowe przedpołudnie służby zostały powiadomione o wypadku, do jakiego doszło na terenie przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Kilka osób spadło z wysokości.

Do zdarzenia doszło 13 maja, przed godziną 10.30. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, podczas prac prowadzonych w budynku MOK-u przy ul. Łubieńskiego, zarwała się płyta po której poruszało się kilka osób. W wyniku tego wszyscy spadli poziom niżej do piwnic budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej oraz zespoły ratownictwa medycznego. Wkrótce okazało się, że z wysokości około 3-4 metrów spadło w sumie 8 osób, z których część odniosła obrażenia ciała. Według naszych ustaleń wszyscy byli przytomni. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo dokładnie ile osób będzie hospitalizowanych, ale z uwagi na skalę zdarzenia na miejsce wezwano także karetki z ościennych gmin. 

Aktualizacja: 

Komunikat Policji z godziny 11:52:

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas prowadzonych robót budowlanych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Pomieszczenie znajdowało się nad piwnicą. Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitala. Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja kilkanaście minut po 10:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Funkcjonariusze powiadomili powiatowego inspektora pracy i powiatowy nadzór budowlany.

Według naszych informacji, do zdarzenia doszło podczas wizytacji kierownictwa budowy oraz inwestora. To właśnie część tych osób odniosła obrażenia w zdarzeniu - wśród nich jest dyrektor ośrodka Dariusz Pilak. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Poznaniu. Pozostali trafili do lecznic w Gnieźnie oraz Żninie.

 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza j czwartek, 19 maja 2022 11:20 napisane przez j

  tak to jest jak nie wygradza się stref nie bezpiecznych taśmą, które są w trakcie montażu

 • Link do komentarza Anna czwartek, 19 maja 2022 06:13 napisane przez Anna

  Kontrola budowlana bez znajomości przepisów bhp i jak zawsze bez kasków. Więcej szczęścia niż rozumu.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 15 maja 2022 18:30 napisane przez kibolo

  Wszyscy kontrolerzy wleźli na jedną dechę a ta nie wytrzymała nacisku.Ale i tak znajdą kogoś winnego bo przecież nie może być inaczej.Kontrolerzy?

 • Link do komentarza filip sobota, 14 maja 2022 11:11 napisane przez filip

  Kto ich tam wpuścił. Ofermy, nie wiedzą ,że niezalany strop nie ma żadnej wytrzymałości.

 • Link do komentarza RACJONALISTA piątek, 13 maja 2022 13:07 napisane przez RACJONALISTA

  Klątwa masonerii?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022