piątek, 13 maja 2022 14:40

Kolejna seniorka straciła pieniądze. Tym razem przez „wypadek syna”

 

W miniony czwartek do jednej ze starszych gnieźnianek zadzwonił mężczyzna, który przedstawiając się za jej wnuka, powiedział iż spowodował zdarzenie drogowe.

O całej sprawie funkcjonariusze dowiedzieli się wczoraj, kiedy to na dyżurkę Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się 90-letnia gnieźnianka. 

- Pod pretekstem wypadku drogowego w którym rzekomo miał uczestniczyć syn seniorki, starsza kobieta w tzw. „poręczeniu majątkowym” przekazała oszustom 12 tysięcy złotych. Gdy 90-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta było już za późno. Okazało się, że jej synowi nic mu nie groziło, mężczyzna nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu drogowym - informuje KPP Gniezno. Dopiero wtedy sprawa została przekazana gnieźnieńskiej policji. 

Policjanci apelują, aby nie wdawać się w rozmowy z nieznanymi nam osobami. Nie należy też podejmować pochopnych decyzji. W tym przypadku wystarczyło aby kobieta w pierwszej kolejności spróbowała skontaktować się ze swoim prawdziwym synem. Pamiętać należy, że policja podczas wykonywania czynności służbowych, nigdy nie prosi o pieniądze.

1 komentarz

  • Link do komentarza Anna sobota, 14 maja 2022 10:05 napisane przez Anna

    Taka jest starość!!! Wystarczy postraszyć seniora a on z dobrego serca odda wszystko co ma. Lecz skoro każdy z tych seniorów ma rodzinę to dlaczego nie rozmawiają z nimi, pouczą i zadbają o ich oszczędności? Ja średnio 2x w tyg powtarzam swojej mamie o tym, że jak będę miała wypadek to kasa mi nie jest potrzebna! I nikt nie będzie dzw i prosił o pieniądze, lecz tylko z wiadomością że jestem w szpitalu. Tylko po takiej przykrej informacji nikt nie myśli racjonalnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022