piątek, 13 maja 2022 17:43

Uroczyste czepkowanie studentów pielęgniarstwa ANS

 

Ponad 70 osób, przede wszystkim studentki, ale i studenci pielęgniarstwa, otrzymało dzisiaj czepki, symbolizujące wejście ich do tego środowiska.

W piątkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość "czepkowania" przyszłych absolwentów Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego. Pod tą nazwą od niedawna funkcjonuje dotychczasowa Państwowa Szkoła Wyższa, a wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Zmiany w tym nazewnictwie są istotne dla funkcjonowania placówki, tak samo jak kierunki, które są w niej wykładane. Jednym z nich jest pielęgniarstwo - zawód bardzo potrzebny na polskim rynku pracy.

Uroczystość odbyła się po raz pierwszy po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią. Stąd też uczestników było sporo i objęło nie tylko wychowanków gnieźnieńskiej uczelni, ale także uczestników zajęć w filii w Krotoszynie. Samo wydarzenie wpisuje się w obchodzony w ostatnich dniach Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Na początku spotkania wszystkich zgromadzonych powitała dr n. med. Sylwia Gradowska-Burczyk, a po tym rektor ANS prof. dr hab. n.med. Paweł Chęciński podsumował krótko założenia kierunku pielęgniarstwa oraz zmiany zachodzące w samej uczelni. Jednocześnie wszystkim "czepkowanym" gratulował tego zaszczytu i życzył powodzenia w dalszej nauce oraz życiu zawodowym.

Po licznych przemówieniach gości zaproszonych na to wydarzenie, nastąpił oczekiwany moment założenia symbolicznych czepków studentom II i III roku Akademii Nauk Stosowanych. Uroczysty akt poprzedzony został złożeniem przyrzeczenia. Po wszystkim odśpiewany został "Hymn pielęgniarek".

Więcej zdjęć z uroczystości znaleźć będzie można na stronie Akademii Nauk Stosowanych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022