środa, 25 maja 2022 12:12

Jedna osoba zatrzymana po wtorkowym pożarze w kamienicy

 

Po pożarze, który miał miejsce w budynku wielorodzinnym przy ul. Łubieńskiego, policjanci zatrzymali jedną osobę zamieszkującą izbę w której doszło o zdarzenia.

We wtorkowy, późny wieczór 24 maja informowaliśmy o pożarze, do jakiego doszło w kamienicy w centrum Gniezna. Dym wydobywający się z mieszkania, znajdującego się nad bramą budynku, zauważyli mieszkańcy, którzy powiadomili o wszystkim straż pożarną.

Podczas akcji prowadzonej przez strażaków z budynku ewakuowano w sumie 9 lokatorów (pozostali zdążyli opuścić go przed przybyciem służb). W zdarzeniu co prawda nikt nie ucierpiał, ale gęsty dym spowił wnętrza kamienicy i sporą część mieszkań oraz lokal handlowy na parterze. 

Jak ustalono, źródło pożaru znajdowało się we wspomnianym pomieszczeniu nad bramą kamienicy. Było ono zagracone. Według naszych informacji, mogło dojść do zaprószenia ognia.

Jak poinformowała nas Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, zamieszkujący ten lokal został zatrzymany przez funkcjonariuszy z uwagi na zagrożenie stworzone dla mieszkańców. Jeszcze podczas działań gaśniczych część z nich wyrażała swoje ostre opinie o tej osobie. Mężczyzna jest też znany gnieźnieńskim służbom z uwagi na częste interwencje z jego udziałem na terenie centrum miasta. 

Miejsce pożaru zostanie poddane oględzinom przez biegłego ds. pożarnictwa. Dalsze czynności w sprawie są prowadzone.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane