czwartek, 26 maja 2022 13:36

Policjanci ujawnili na targowisku podrobiony towar

 
Policjanci ujawnili na targowisku podrobiony towar źródło: KPP Gniezno

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali wytypowany punkt sprzedaży na targowisku w Witkowie.

25 maja br. podczas kontroli policjanci ujawnili jedno stanowisko, na którym oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

- Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano wstępnie na około 150 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel punktu wkrótce usłyszy zarzut - informujse asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Gnieźnieńscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

1 komentarz

  • Link do komentarza Ert czwartek, 26 maja 2022 17:04 napisane przez Ert

    Zapraszamy na targowisko do wrześni

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane