wtorek, 07 czerwca 2022 16:54

Robotników „suszyło”, więc skradli ze sklepu alkohol

 

Czterech robotników, wykonujących prace przy naprawie drogi, wybrało się do jednego ze sklepów w Kiszkowie i skradli z niego wózek pełen alkoholu.

30 maja br. do Komisariatu Policji w Kłecku stawiła się przedstawicielka jednego z marketów Kiszkowie i złożyła zawiadomienie o kradzieży alkoholu o łącznej wartości ponad 2 800 złotych. Z jej relacji wynikało, że do zdarzenia doszło 27 maja br. po południu.

- Po przyjęciu zawiadomienia funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring przemysłowy, który obejmował miejsce przestępstwa. Po jego obejrzeniu ustalili wizerunki czterech sprawców. Mężczyźni ci wykorzystali nieuwagę pracownika sklepu, zabrali ze sklepu wózek z alkoholem omijając sklepową kasę, po czym czym prędzej opuścili miejsce przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy poruszali się pomarańczowym busem - informuje KPP Gniezno.

Mundurowi ustalili, że na terenie Kiszkowa trwa remont nawierzchni drogi. Sprawdzili więc, czy któryś z pracowników mógł być zamieszany w kradzież. Okazało się, że sprawcy to czterej robotnicy w wieku od 20 do 40 lat z terenu gminy Września. 31 maja br. sprawcy zostali zatrzymani w Kiszkowie.

Wszystkim policjanci przedstawili zarzut kradzieży dokonany wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni przyznali się do tego czynu i zwrócili pieniądze za skradziony alkohol. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane