piątek, 10 czerwca 2022 13:33

10-letni Borys przez nowotwór stracił nogę. Potrzebuje wsparcia

 

Cały czas trwa zbiórka środków na rzecz 10-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo. Borys, pomimo podjętej chemioterapii, musiał mieć amputowaną nogę.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o zbiórce na rzecz leczenia 10-letniego Borysa z Czerniejewa, który zmaga się z nowotworem kości. Wszystko zaczęło się od niewinnego bólu nogi. - Byliśmy przekonani, że to ból, który za chwilę minie. Niestety tak się nie stało, wręcz przeciwnie, było coraz gorzej. Nasze kroki skierowaliśmy do ortopedy, który dał skierowanie na RTG . Badanie wykazało zmiany na kości. Byliśmy przerażeni - informują rodzice chłopaka.

Podejmowane leczenie bardzo obciążyło budżet rodziny. - Żeby mógł normalnie funkcjonować potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, wyjazdy do ośrodków medycznych oraz zakup protezy. Niestety konieczna była amputacja całej nogi - piszą w zbiórce. Obecnie trwa zbiórka na dalszą rehabilitację oraz protezę dla Borysa.

Druhowie z OSP Czerniejewo zachęcają do włączenia się w akcję zbiórki pieniędzy i poprzez #BorysChallenge wezwali do robienia pompek i przekazywania środków wezwali do takiego wyzwania JRG Gniezno, OSP Trzemeszno i OSP Żydowo.  

Link do pomocy Borysowi:

https://zrzutka.pl/ud4dv8?

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane