sobota, 18 czerwca 2022 09:14

Wieczorna akcja służb nad Jeziorem Świętokrzyskim

 

W piątkowy wieczór na ul. Wodnej pojawiło się kilka zastępów straży oraz policja i pogotowie. Powodem było zgłoszenie o mężczyźnie, który miał nie wyjść z wody.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca, około godziny 21.30. To wówczas służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wejść do wody Jeziora Świętokrzyskiego i nie pojawić się na brzegu. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z łodzią, które po dotarciu przystąpiły do wstępnych działań rozpoznawczych. Zadysponowano też do Gniezna specjalną grupę poszukiwawczą z Poznania.

Po kilku minutach ustalono, że osoba poszukiwana może znajdować się jednak poza jeziorem. Po potwierdzeniu tego faktu, udało się mężczyznę odnaleźć i przekazać zespołowi ratownictwa medycznego. Same działania nad jeziorem trwały niecałe pół godziny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane