środa, 22 czerwca 2022 13:43

Rzucił się z nożem na mężczyznę. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

 

Na trzy miesiące aresztowany został sprawca napaści, który zranił nożem mieszkańca Trzemeszna. Mężczyźnie postawiono zarzut próby zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 czerwca na ul. Langiewicza w Trzemesznie. To tam zostali wezwani policjanci poinformowani o napaści, do jakiej miało dojść na środku ulicy. Jak się okazało, mieszkaniec tej miejscowości zaatakował innego trzemesznianina. 

- 42-letni mieszkaniec Trzemeszna, posługując się nożem, próbował zaatakować pokrzywdzonego, również mieszkańca Trzemeszna. Skierował w jego stronę zamach nożem, a pokrzywdzony zasłonił się w ostatnim momencie, w wyniku czego doszło do obrażeń ręki - informuje prok. Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. 

Pokrzywdzony z raną ciętą ręki trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Sprawca napaści został zatrzymany przez policjantów. W miniony wtorek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie złożyła tego samego dnia wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 

W środę 22 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku i 42-latek został aresztowany na trzy miesiące. Postępowanie w sprawie trwa.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Paweł środa, 22 czerwca 2022 16:35 napisane przez Paweł

    Znowu w Trzemesznie takie akcje...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane