piątek, 24 czerwca 2022 10:18

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

 

W czwartkowe południe odbyło się zdalne posiedzenie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, w trakcie którego przyznano wotum zaufania i absolutorium dla obecnego zarządu.

Okres przed wakacjami to czas podsumowania rozliczeń samorządu za zamknięty już rok budżetowy. 23 czerwca, na zdalnym posiedzeniu Rady Powiatu, debatowano nad raportem o stanie powiatu gnieźnieńskiego oraz przyznaniem absolutorium Zarządowi za 2021 rok.

Podczas sesji, po krótkiej dyskusji w sprawie treści raportu i uwagami skierowanymi przez opozycję co do niektórych jego punktów, podczas głosowania przyznano wotum zaufania Zarządowi Powiatu Gnieźnieńskiego głosami 17 radnych za i 6 przeciw (4 było nieobecnych).

W ubiegłym roku dochody powiatowego samorządu wyniosły prawie 180 mln zł, a wydatki blisko 176 mln zł. Od lat najwięcej środków niezmiennie wydawanych jest na oświatę, inwestycje drogowe i politykę społeczną. Nie zabrakło też wydatków w obszarze ochrony zdrowia, kultury, bezpieczeństwa czy działań proekologicznych. Także podczas punktu dotyczącego przyznania absolutorium, swoje krótkie stanowisko wyrazili jedynie przedstawiciele opozycji. Ostatecznie w głosowaniu 17 radnych było za i 6 przeciwnych (4 było nieobecnych).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane