czwartek, 30 czerwca 2022 14:19

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

 

W minioną środę policjanci zostali wezwani do interwencji przez świadków pijanej jazdy 55-letniego mężczyzny. 

Sytuacja miała miejsce 29 czerwca w rejonie Trzemeszna. Wówczas to jeden z jadących na drodze z Rudek do Niewolna zauważył auto marki Volvo, którego kierujący poruszał się pojazdem bardzo niepewnie. Momentami jego zachowanie stwarzało także zagrożenie dla bezpieczeństwa. Widząc to, 29-letni mężczyzna zdecydował się działać. 

- Świadek ujął kierowcę przed przejazdem kolejowym w Niewolnie i odebrał mu kluczyki. Na miejsce udali się policjanci z Trzemeszna. Kierowca volvo przesiadł się i próbował udawać pasażera. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, w związku z tym został przebadany urządzeniem Iblow, które pokazało 1,48 promila - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. 

Pijanym kierowcą okazal się byc 55-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno. Mężczyzna został zabrany na komisariat celem dopełnienia formalności - na tym etapie odebrano mu już prawo jazdy. Policjanci jednocześnie dziękują panu Rafałowi za prawidłową postawę: - Gdyby nie on, mogłaby się wydarzyć tragedia. Niezależnie od tego, ile mamy lat, wsiadając za kółko musimy być trzeźwi!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane