piątek, 01 lipca 2022 10:03

Policjanci kontrolowali zachowania pieszych i kierowców

 
Policjanci kontrolowali zachowania pieszych i kierowców źródło: KPP Gniezno

W miniony czwartek policjanci z gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji NURD.

Pod pojęciem niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD) kryją się piesi oraz rowerzyści, którzy w przypadku zdarzenia z udziałem pojazdu mechanicznego, są nabardziej narażeni na obrażenia. Dlatego w czwartek 30 czerwca policjanci przeprowadzili akcję kontrolną na drogach m.in. w centrum Gniezna.

W trakcie działań policjanci ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących względem pieszych, ale aż 42 przez samych pieszych i 1 przez rowerzystę. Jak informują policjanci, najczęstszym przewinieniem kierowców było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Podobne działania mają być prowadzone w przyszłości, jednak jak pokazuje praktyka życia codziennego - z przepisów wielu nadal sobie nic nie robi.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 02 lipca 2022 01:19 napisane przez Mieszkaniec

    Super akcja. Zapraszam policję na ulicę Orzeszkowej. Jest tam ścieżka rowerowa z ktòrej rowerzyści nie chcą korzystać bo wolą utrudniać ruch samochodowy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane