wtorek, 05 lipca 2022 15:15

Magazyn w ogniu. W akcji liczne zastępy straży pożarnej

 

We wtorkowe popołudnie liczne zastępy straży zostały zadysponowane do pożaru obiektu magazynowego, położonego na terenie Czerniejewa.

Do zdarzenia doszło 5 lipca, przed godziną 14. Wówczas to został zauważony pożar na terenie jednej z nieruchomości dawnego PGR-u, gdzie znajdowały się magazyny do przechowywania słomy i innych łatwopalnych materiałów. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne zastępy straży z powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i poznańskiego, w tym między innymi OSP Czerniejewo (które akurat prowadziło inne działania na terenie miejscowości), OSP Mnichowo, OSP Żydowo, OSP Marzenin, OSP Nekla, OSP Biskupice, JRG Gniezno oraz dodatkowe siły z Poznania w postaci cysterny.

Działania strażaków polegały na podawaniu prądów wody na płonące wnętrza magazynu i jednocześnie na jego ściany zewnętrzne, przez które wydobywały się płomienie. W tym celu, przy wykorzystaniu podnośnika, dokonywano wycięć w płytach celem dotarcia do źródła pożaru. 

Na miejscu działania prowadzi około 20 zastępów. Akcja gaśnicza cały czas trwa.

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza wiem, ale nie powiem piątek, 08 lipca 2022 13:14 napisane przez wiem, ale nie powiem

    Jakby Mateusz był zorientowany, to drabina w OSP Czerniejewo nie jeździła już od dobrych 2 lat.

  • Link do komentarza Mateusz wtorek, 05 lipca 2022 16:58 napisane przez Mateusz

    a drabina z czereniejewskiej jednostki pojechała na Ukrainę brawoooo teraz gaszą na pożyczonym podnośniku gratulacja pomysł przekazania drabiny rewelacja!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane