czwartek, 14 lipca 2022 15:01

Ciężarówka rozbiła bariery na S5

 

Ponad dwie godziny trwały działania służb, które porządkowały trasę po kolizji, do jakiej doszło w południe na S5.

Zdarzenie miało miejsce 14 lipca, przed godziną 12 na drodze ekspresowej w rejonie węzła Wierzyce. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w ciężarówce przeznaczonej do przewozu pojemników na odpady (w tym przypadku jechała bez kontenera), która jechała w stronę Bydgoszczy, prawdopodobnie pękła opona. W wyniku tego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w bariery na pasie zieleni. 

Na miejsce zdarzenia przybyły OSP Czerniejewo, OSP Łubowo oraz JRG Gniezno. Wcześniej pojawiły się też służby drogowe S5, które zaczęły porządkować jezdnię z rozsypanej ziemi - wówczas ruch był częściowo zablokowany w kierunku Poznania. Kierujący pojazdem został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja.

źródło: OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane