wtorek, 26 lipca 2022 15:53

Mieszkańcy wybierali propozycje zmian komunikacyjnych na ul. Bluszczowej

 

Powraca temat rozwiązania komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ul. Poznańskiej i Bluszczowej. Mieszkańcy spotkali się z urzędnikami, by wypracować rozwiązanie w tej kwestii.

Po trzech miesiącach ponownie powrócił temat poszukiwania rozwiązania dla sporu o wyjazd i wyjazd z ul. Bluszczowej na ul. Poznańską. Przypomnijmy iż pojawił się on wraz z projektem budowy ul. Bpa Michała Kozala, która ma być równoległą dla ul. Bluszczowej, ale jednocześnie komunikować tereny inwestycyjne między osiedlem a terenem szpitala. Docelowo jednak oznaczało to zamknięcie połączenia ul. Bluszczowej z Poznańską, co spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców i okolicznych przedsiębiorców. Sama budowa nowej drogi wstępnie planowana jest na 2024 rok i to wtedy opisane zmiany mogłyby zostać wprowadzone w życie.

W kwietniu br. informowaliśmy iż poszukiwane jest rozwiązanie w tej kwestii, a w połowie lipca odbyło się spotkanie urzędników z mieszkańcami ul. Bluszczowej i Poprzecznej. 

W sumie zaproszenie zostało skierowane do mieszkańców 65 posesji, którzy skorzystali z niego licznie. Podczas spotkania zostały przedstawione i szczegółowo omówione 3 propozycje zmian w organizacji ruchu. Następnie mieszkańcy mogli głosować na kilka sposobów: osobiście, mailowo, telefonicznie lub listownie. Z głosowania, które trwało do 20 lipca wynika, że mieszkańcy wybrali propozycję nr 2, która zdobyła 19 głosów (za propozycją nr 1 głosowało 14 osób, a za propozycją nr 3 – 2 osoby). Łącznie zagłosowali mieszkańcy z 35 posesji - informuje Urząd Miejski. Większość mieszkańców chce, aby nadal możliwy był ruch w dwóch kierunkach, ale z pewnymi ograniczeniami.

Wybrana w konsultacjach zmiana przewiduje, że:

1. Ruch na całej ul. Bluszczowej pozostaje dwukierunkowy.
2. W okolicach sklepów Społem i Biedronka nastąpi fizyczne zamknięcie przejazdu. Nie będzie możliwości przejazdu od ul. Poznańskiego do ul. E. Orzeszkowej.
3. Pozostanie możliwość wjazdu z ul. Poznańskiej (po jezdni od strony Poznania) do drogi serwisowej, sklepów Społem i Biedronka oraz posesji 2A, w przypadku uzyskania zgody Ministra Infrastruktury na odstąpienie od warunków technicznych.
4. Brak bezpośredniego wyjazdu na ul. Poznańską.
5. Dojazd do sklepów możliwy będzie przez ul. Bp. M. Kozala.
6. Wprowadzone zostanie ograniczenie tonażu na ul. Bluszczowej.

- Dodatkowo mieszkańcy ul. Poprzecznej proponują, by ta ulica na odcinku od ul. Bluszczowej do ul. Kozala była jednokierunkowa - informuje Magistrat. Wypracowane rozwiązanie ma trafić do akceptacji przez Zespół ds. Bezpieczeństwa, Organizacji i Inżynierii Ruchu, które działa przy Starostwie Powiatowym. Dopiero po akceptacji mają zostać przekazane zostaną do projektanta.

 
źródło: Urząd Miejski

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane