czwartek, 28 lipca 2022 09:18

Grupy kolorowe po raz 40 wyruszyły na pielgrzymkowy szlak

 

W czwartkowy ranek, po wspólnej Mszy świętej, ze Wzgórza Lecha wyruszyło pięć grup pielgrzymkowych, zmierzających na Jasną Górę.

Tradycyjnie pod koniec lipca po raz czterdziesty w swojej historii z Gniezna wyruszyły grupy kolorowe Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Na pątniczym szlaku pojawiło się pięć grup z kilku miast, które zeszły się w Gnieźnie, by stąd wyruszyć razem do Częstochowy - z intencjami swoimi oraz bliskich. Tegorocznym hasłem pielgrzymki są słowa "Wstańcie, chodźmy!", wypowiedziane przez Chrystusa do uczniów w Ogrodzie Oliwnym na chwilę przed jego zatrzymaniem i męką.

Uroczyste rozpoczęcie pielgrzymki rozpoczęła Msza święta, odprawiona w katedrze pod przewodnictwem bpa Radosława Orchowicza, a kazanie do wiernych w świątyni wygłosił ks. Dariusz Żochowski, rekolekcjonista tegorocznej PPAG.

Tuż po nabożeństwie, wszyscy uczestnicy ustawili się do wspólnego zdjęcia na placu katedralnym, skąd wyruszyli na trasę liczącą ponad 260 kilometrów do Częstochowy. Pierwszym miejscem noclegu będzie Września. Na Jasną Górę dotrą 5 sierpnia.

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk sobota, 30 lipca 2022 15:11 napisane przez wilk

    co tam wśród księży robił ten hipokryta w czerwonych okularach spod znaku błyskawicy ????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane