sobota, 30 lipca 2022 08:56

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

 

Od sobotniego przedpołudnia do niedzielnego popołudnia w naszym regionie mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bazie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega iż od sobotniego przedpołudnia 30 lipca do niedzielnego przedpołudnia 31 lipca na obszarze powiatu gnieźnieńskiego przewidywane są opady, których suma wynosi od 50 do 90 mm. Jednocześnie od niedzielnego przedpołudnia 31 lipca do godzin popołudniowych tego samego dnia, suma opadów może wynieść od 10 mm do 20 mm. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

W razie zaistnienia takiej okoliczności, komunikat może być aktualizowany.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii należy informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie
tel. 112, 998, 61 222 06 11

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax  61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane