poniedziałek, 01 sierpnia 2022 10:00

Kopia cudownego obrazu dotarła do powiatu gnieźnieńskiego

 
Kopia cudownego obrazu dotarła do powiatu gnieźnieńskiego źródło: Gmina Kiszkowo

Od minionego czwartku do dekanatu, położonego także na terenie naszego powiatu, dotarła kopia obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Peregrynacja w archidiecezji gnieźnieńskiej potrwa do lutego 2023 roku.

W czwartek 28 lipca rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w dekanacie kiszkowskim. Do tej pory obraz odwiedził parafie Rejowcu, Raczkowie i Jabłkowie, a 30 lipca dotarł do Łagiewnik Kościelnych do parafii pw. Bożego Ciała. 

Mimo panującej deszczowej pogody, na miejscu w celu powitania obrazu pojawiło się bardzo wiele osób. Po uroczystym powitaniu obrazu, został on procesyjnie przeniesiony przez wieś do łagiewnickiego kościoła, gdzie następnie mszę świętą sprawował abp Wojciech Polak Prymas Polski. Kolejnego dnia, tj. 31 lipca obraz został przewieziony do kościoła w pobliskich Pomarzanach. W niedzielnych godzinach popołudniowych został on następnie przewieziony do Sławna, gdzie również powitały go tłumy mieszkańców miejscowej parafii. Również i tam, po procesji przez wieś, został on wniesiony do kościoła, gdzie odprawiono mszę świętą. 1 sierpnia pojawi się on w Kiszkowie, a 2 sierpnia w Dąbrowce Kościelnej.

W kolejnych tygodniach peregrynacja obejmie także dekanat pobiedziski (z Łubowem włącznie), a następnie kłecki. Powróci w listopadzie, odwiedzając dekanat wrzesiński I (Czerniejewo, Jarząbkowo), witkowski, a w grudniu trzemeszeński, by na przełomie stycznia i lipca odwiedzić kościoły w dekanacie gnieźnieńskim wraz z parafiami na terenie miasta. 


źródło: Gmina Kiszkowo

1 komentarz

  • Link do komentarza Michał poniedziałek, 01 sierpnia 2022 15:24 napisane przez Michał

    XXI wiek… tymczasem inni wysyłają teleskopy na krańce Układu Słonecznego…

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane