wtorek, 09 sierpnia 2022 10:19

Oddział z „Dziekanki” ostatecznie trafi do Poznania

 

Pomimo zapewnień o poszukiwaniu kadry, która chciałaby podjąć się zatrudnienia w "Dziekance" na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, jednostka ta trafi do poznańskiego szpitala.

Kilka tygodni temu głośno zrobiło się o problemach kadrowych jednego z oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie i Umysłowo Chorych "Dziekanka". Działająca w jego strukturach jednostka, zajmująca się leczeniem dzieci i młodzieży, stanęła pod znakiem zapytania z uwagi na problemy kadrowe. Dotychczasowy personel zadeklarował bowiem swoje odejście. Wymieniony oddział należy do jednego z trudniejszych, do którego trafiają młodzi pacjenci po trudnych życiowych przeżyciach, nierzadko też próbach samobójczych. 

Mimo, że dyrekcja szpitala deklarowała poszukiwanie osób, które miałyby zastąpić odchodzących lekarzy, nie udało się znaleźć nikogo w ich miejsce. W takiej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu zdecydował o konieczności zabezpieczenia tego świadczenia

Ogłoszony przez NFZ konkurs został właśnie rozstrzygnięty. Od końca sierpnia br. oddziałem ma się zająć Centrum Medyczne HCP w Poznaniu. Przejmie on dotychczasowe obowiązki i zakres udzielanego świadczenia, wraz z 30 łóżkami, które znajdowały się w "Dziekance". 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane