poniedziałek, 22 sierpnia 2022 08:56

5 błędów, przez które mamy problem mówić w języku angielskim

  Artykuł sponsorowany
5 błędów, przez które mamy problem mówić w języku angielskim zdjęcie nadesłane

Zaczynasz naukę języka angielskiego kolejny raz od początku? Uczysz się, ale czujesz że wciąż dreptasz w miejscu? Masz już jakąś podstawową wiedzę, ale nie możesz zacząć mówić? A może dopiero masz zamiar nauczyć się rozmawiać po angielsku?

Najpierw wspólnie uświadomimy sobie co tracisz nie znając tego języka, a następnie poznasz 5 najczęściej popełnianych błędów, przez które nie możesz przełamać bariery mówienia w języku angielskim.

Czas udowodnić przewagę i korzyści, jakie daje nauka na odpowiednim, podkreślam odpowiednim kursie. Odpowiednim do Twoich potrzeb. Bo trzeba wiedzieć że czymś innym jest przygotować się do egzaminu z matury lub międzynarodowego certyfikatu, a czymś innym nauczyć się po prostu mówić, gdy egzaminu zdawać nie trzeba na przykład pisemnie.

I oczywiście możesz się z tym nie zgodzić. Warto jednak podstawić siebie do poniższych sytuacji, żeby uświadomić sobie którym miejscu jesteś. Być może pomoże Ci to poradzić sobie z tym problemem?

Zastanawiałaś/eś się kiedyś co w ogóle tracisz nie znając tego języka? Wszystko zależy od sytuacji w której się znajdujesz. Jeśli np. jesteś rodzicem dzieci w wieku szkolnym, to tracisz możliwość pomagania im w nauce tego języka w szkole. A wierz mi, prędzej czy później takiej pomocy będą potrzebować.

Jeśli uwielbiasz oglądać filmy i seriale np. na „Netflix”, czy coraz bardziej modnym ostatnio „Disney +” to znając angielski zauważysz, jak często napisy w języku polskim potrafią się różnić od wypowiadanych słów. Różnica choć czasem niewielka, ale może zamazać przekaz, albo go osłabić.

A życie w „Wielkim mieście”? W dzisiejszych czasach powszechnej globalizacji, z pewnością nieraz słyszałaś/eś osoby w różnych miejscach publicznych rozmawiające po angielsku. Czy wtedy pomyślałaś/eś? „Wow! Ja też tak chcę!”. A może „Kurczę… żeby tylko o coś mnie nie zapytali, bo będzie siara…” Albo co gorsza jeśli taka sytuacja zdarzyła się w firmie w której pracujesz. Jak się wtedy czułaś/eś? Takich obszarów jak powyższe można by wymieniać jeszcze wiele.

5 najczęściej popełnianych błędów, przez które nie możesz zacząć swobodnie rozmawiać po angielsku, pomaga rozwiązać Freedom Kursy Językowe, działający przy ul. Dąbrówki 8 w Gnieźnie. Wystarczy wejść na stronę Freedom Kursy Językowe i zapytać o możliwości poprawy własnych umiejętności językowych - specjaliści już odpowiednio pokierują. 

Kliknij w logo poniżej i dowiedz się więcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane