piątek, 12 sierpnia 2022 08:01

Przewoził tony papieru za dużo

 
Przewoził tony papieru za dużo źródło: WITD

Inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, zmierzającą przez drogę ekspresową S5 - okazała się być mocno przeciążona ponad przepisowe normy.

Polski przedsiębiorca 9 sierpnia wykonywał z Gdańska do Poznania krajowy transport drogowy rzeczy w postaci papieru fotograficznego, który był przewożony na paletach w 20-stopowym kontenerze. Zespół pojazdów został zatrzymany przez inspektorów z Gniezna na drodze ekspresowej S5.

Po zważeniu okazało się, że zestaw zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył 44,05 tony, a dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych przekroczył aż o 6,35 tony normę wynoszącą 24 ton.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 20,000 zł. W czasie trwania kontroli kierowca doprowadził zespół pojazdów do normatywności przez przeładunek nadmiaru ładunku na inny zespół pojazdów.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane