piątek, 12 sierpnia 2022 12:56

Ostatnie pożegnanie radnego Aleksandra Ditbrenera

 

W piątkowe południe odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego przed kilkoma dniami radnego Rady Miasta Gniezna.

Msza święta za zmarłego 8 sierpnia radnego odprawiona została w kaplicy pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Witkowskiej. W nabożeństwie żałobnym, poza rodziną i najbliższymi, uczestniczyli także radni Rady Miasta Gniezna, władze miasta oraz przedstawiciele Biura Rady, a także członkowie Prawa i Sprawiedliwości, do którego to klubu zmarły należał niemal od początku istnienia partii.

Po wspólnej modlitwie, trumna została przeniesiona w krótkim kondukcie na nieodległe od kaplicy miejsce, gdzie została złożona po dopełnieniu tradycyjnego obrządku pożegnania zmarłego. Tam też słowa pożegnania wygłosił radny Marek Bartkowicz, kolega z klubu radnych, do którego należał śp. Aleksander Ditbrener, podkreślając jego zaangażowanie w działalność na terenie osiedla oraz aktywność podczas swojej prawie czteroletniej pracy jako działacz Rady Miasta.

Śp. Aleksander Ditbrener był radnym Rady Miasta obecnej kadencji - do tego organu samorządu startował w wyborach kilkukrotnie z sukcesem w 2018 roku. Zasiadał w Komisjach Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Promocji Kultury i Turystyki, a uprzednio także Kultury Fizycznej i Sportu oraz Statutowej. Wykazywał wiele skrupulatności w zapoznawaniu z treścią uchwał oraz brał udział w dyskusjach, dotyczących życia miasta. Jako radny senior poprowadził pierwsze posiedzenie Rady Miasta Gniezna obecnej kadencji. Był aktywnym propagatorem pracy samorządów pomocniczych – Rad Osiedli. Od wielu lat poświęcał swój czas na rzecz lokalnej społeczności w Radzie Osiedla Arkuszewo. Zmarł 8 sierpnia 2022 roku w wieku 82 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane