wtorek, 16 sierpnia 2022 11:21

Skracał odpoczynek i jechał zbyt ciężkim transportem

 
Skracał odpoczynek i jechał zbyt ciężkim transportem źródło: WITD

Rutynowa kontrola ciężarówki, jadącej drogą ekspresową S5, wykazała kilka przekroczeń w realizowanym transporcie. Przedsiębiorca musi się liczyć z wysoką karą.

Podczas patrolu 10 sierpnia na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna, inspektorzy zauważyli pojazd z dwoma kontenerami, wyładowanymi elektronarzędziami i częściami do AGD - postanowili go skontrolować.

Przewoźnik wykonywał na trasie z Gdyni do Wrocławia krajowy transport drogowy dwóch kontenerów. Zespół pojazdów okazał się na inspekcyjnych wagach za ciężki, bowiem ważył 44 tony, czyli o 4 tony za dużo. Także dopuszczalny nacisk osi nienapędowych w naczepie przy normie 24 ton był przekroczony o 2,85 tony. Poza tym zespół pojazdów składał się z więcej niż dwóch pojazdów: ciągnika siodłowego i dwóch naczep.

Stwierdzono także, że kierowca aż osiem razy  skracał odpoczynek dobowy o czas równy lub większy niż 4 godziny i 30 minut i przekraczał trzykrotnie dozwolony dzienny czas prowadzenia pojazdu o czas powyżej 6 godzin i 45 minut. Wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w firmie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sumie na kwotę 30,000 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i inspektorzy nakazali mu odebranie skróconego dziennego okresu odpoczynku w liczbie 9 godzin.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane