piątek, 19 sierpnia 2022 14:47

Uwierzyła w internetową znajomość i straciła 77 tys. złotych

 

Kolejna gnieźnianka pozbawiła się sporej kwoty pieniędzy, bo zbytnio zaufała obcemu mężczyźnie, poznanemu w sieci.

Pomimo wielu apeli o zachowanie czujności w kontaktach z nieznajomymi, nadal dochodzi do oszustw dokonywanych w internecie. Kolejną, która się o tym przekonała, jest czterdziestokilkuletnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego.

- Kobieta powiedziała mundurowym, że na początku kwietnia tego roku za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Oboje nawiązali bliższą znajomość internetową. Pokrzywdzona znała jedynie jego imię i nazwisko oraz wiek. Twierdził, że przebywa aktualnie w Afganistanie. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło - opisuje historię KPP Gniezno.

Dalej scenariusz był bardzo podobny do innych, jakie mają miejsce co jakiś czas:Po pewnym czasie mężczyzna poprosił kobietę o odbiór jego majątku a dokładnie sejfu z zawartością 430 tysięcy dolarów amerykańskich. Kobieta nieświadoma podstępu przelewała na jego konto kolejne kwoty opłat za opłacenie przesyłki, cła i tak dalej. Obiecał, że poda jej numer szyfru do sejfu kiedy on do niej dojdzie. Kilka dni temu kobieta dostała wiadomość z numeru telefonu należącego do mężczyzny od jego rzekomego znajomego, że zginął podczas ataku na szpital. Dopiero wtedy kobieta zorientowała się, że została oszukana i wówczas powiadomiła Policję. Ostatecznie pokrzywdzona straciła 77 tys. złotych. Funkcjonariusze prowadzą działania w celu ustalenia szczegółów i okoliczności przestępstwa.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane