wtorek, 13 września 2022 15:12

Nie ustąpił pierwszeństwa - otrzymał mandat 1500 zł

 
Nie ustąpił pierwszeństwa - otrzymał mandat 1500 zł kadr z nagrania

We wtorek policjanci gnieźnieńskiej drogówki prowadzili działania nakierowane na pieszych i rowerzystów. Zaprezentowali przykład nieprawidłowego zachowania kierowcy, które zakończyło się mandatem.

Dzisiaj trwają policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Pod tą nazwą kryją się osoby, które poruszają się na drogach pieszo lub rowerami czy hulajnogami, a które w sytuacji zdarzenia z udziałem samochodu mają znacznie większe szanse na odniesienie obrażeń. Działania NURD są jednak skierowane nie tylko pod adresem kierujących autami, ale także pozostałych użytkowników dróg, którzy nie przestrzegają przepisów.

W trakcie prowadzonych działań na terenie centrum Gniezna, funkcjonariusze drogówki uchwycili moment, w którym jadący ul. Św. Wawrzyńca Citroen przejeżdża przed osobą stojącą przed przejściem dla pieszych. Jak informuje KPP Gniezno, 63-latek prowadzący ww. pojazd otrzymał mandat w wysokości 1500 zł.

Jeśli dojeżdżając do przejścia, nie będziecie jechać zbyt szybko i zachowacie ostrożność, to nie będziecie mieć żadnego problemu. Nawet, jeśli jakiś nieodpowiedzialny pieszy nagle wbiegnie na zebrę, to spokojnie zahamujecie. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. Oznacza, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejścia, ale także jego okolicę, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który chce wejść na przejście - informują policjanci.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane