piątek, 16 września 2022 11:44

Groził nożem ekspedientce. Trafił do aresztu

 

Na trzy miesiące został aresztowany mężczyzna, który kilka dni temu usiłował dokonać napadu rabunkowego na sklep u zbiegu ul. Dalkoskiej i Św. Wawrzyńca.

O zdarzeniu informowaliśmy wraz z komunikatem policji, który pojawił się w tej sprawie. Komenda opublikowała nagranie z mężczyzną, który wchodzi do sklepu spożywczego w ww. lokalizacji, po czym zamyka drzwi i zza pasa wyciąga długi nóż, którym zaczyna grozić ekspedientce. Ta jednak nie straciła zimnej krwi i usiłowała zablokować bandytę, przesuwając zamrażarki stojące na środku sklepu. Samego napastnika spłoszył ten opór oraz inny klient, który usiłował akurat wejść do środka.

Po publikacji filmu policjanci zwrócili się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który miał na twarzy maseczkę. Po samym napadzie miał on uciec w kierunku ul. Dalkoskiej. Po kilku dniach policjanci uzyskali informację o tożsamości mężczyzny, którą udało się potwierdzić. Został zatrzymany w tym tygodniu na jednej z działek przy ul. Biskupińskiej.

Wobec tej osoby został skierowany zarzut przestępstwa rozboju i skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie - poinformował prok. Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie w piątek 16 września został aresztowany na trzy miesiące. 

Zatrzymany mężczyzna w wieku 58 lat, nieposiadający stałego miejsca zamieszkania, był już wcześniej notowany za różne przestępstwa i odsiadywał karę więzienia. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane