wtorek, 20 września 2022 12:33

Akcja Trzeźwość - 800 kierowców skontrolowanych, a 2 z promilami

 

Dziś od wczesnych godzin rannych gnieźnieńska drogówka przeprowadziła akcję „Trzeźwość”. Efektem było ujawnienie dwóch kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu.

Od wtorkowego rana na terenie całego powiatu policjanci dokonywali masowych kontroli drogowych, podczas których sprawdzano trzeźwość kierowców. Podczas działań, które trwały kilka godzin, przebadano ponad 800 kierujących pojazdami.

W trakcie tej akcji funkcjonariusze ujawnili dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Pierwszy 33-latek kierował audi po użyciu alkoholu – wynik badania 0,3 promila. Drugi 59-latek był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało, że kierując motorowerem miał w organizmie 0,6 promila - informuje KPP Gniezno.

W efekcie obu z nich zatrzymano prawo jazdy. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane