środa, 21 września 2022 09:54

Zdalna nauka w szkołach powiatowych z powodu zimy? Jest taka możliwość

 

W całym kraju pojawiają się informacje o oszczędnościach i problemach wynikających z rosnących cen energii oraz dostarczanego źródła ciepła. Powiat mówi wprost o możliwości przeniesienia nauki na zdalny tryb.

Po informacjach o ryzyku ograniczenia iluminacji budynków oraz oświetlenia ulicznego, jeśli oferty dostarczania energii dla Miasta Gniezna będą wciąż takie wysokie, przychodzi pora na powiatowe jednostki oświatowe. Chodzi o licea, technika i szkoły zawodowe.

- Niestety najprawdopodobniej będziemy zmuszeni do tego, żeby w listopadzie i grudniu zawiesić funkcjonowanie szkół i przejdziemy na pracę zdalną, bo po prostu samorządy nie stać już na to, by płacić tak horrendalne stawki, które dla nas są nie do zaakceptowania - stwierdził starosta Piotr Gruszczyński dodając, że informację taką miał już przekazać dyrektorom podległych mu placówek pod koniec sierpnia.

Jak wygląda w tej sytuacji sprawa szpitala, który także znajduje się w gestii Starostwa Powiatowego? - Na dziś mamy zagwarantowane ceny do końca tego roku, a więc jeszcze około trzy miesiące wszyscy mogą spać spokojnie. Dzisiaj nie potrafię powiedzieć, co wydarzy się w szpitalu od 1 stycznia. Jesteśmy po rozmowie z Narodowym Funduszem Zdrowia i powiem w ten sposób - jeśli nawet tam chcą z nami rozmawiać, to niestety nie mają narzędzi i nie mają podstaw do tego, by składać jakiekolwiek deklaracje - dodał starosta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane