środa, 21 września 2022 11:33

Policjanci rozdawali jabłka i gruszki w ramach akcji EDWARD

 
Policjanci rozdawali jabłka i gruszki w ramach akcji EDWARD źródło: KPP Gniezno

W większości krajów europejskich prowadzona jest akcja EDWARD promująca „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

EDWARD to skrót z języka angielskiego European Day Without a Road Death, czyli w wolnym tłumaczeniu Europejski Dzień Bez Śmierci na Drogach. W ramach tej inicjatywy, która prowadzona jest w Unii Europejskiej, w środowy ranek prowadzone były działania profilaktyczne z udziałem policjantów i przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

W godzinach porannych przy skrzyżowaniu ul. Słonecznej i ul. Pod Trzema Mostami, oczekujący przed sygnalizatorem byli informowani o założeniach akcji oraz otrzymywali jabłka lub gruszkę z prośbą o zachowanie większej czujności podczas poruszania się na drogach.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem - informują policjanci.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane