środa, 21 września 2022 18:50

Velux z czterodniowym trybem pracy. Wszystko przez sytuację na rynku

 

Jeden z największych zakładów produkcyjnych w regionie przechodzi w tryb czterodniowego tygodnia pracy. Coś, co niedawno było tematem do dyskusji, teraz staje się faktem.

Fabryka okien, która funkcjonuje na terenie Gniezna od 24 lat i do tej pory rozwijała swoją produkcję, teraz ograniczyła tryb pracy firmy. Powodem są zawirowania, które dotykają coraz więcej gałęzi gospodarki na całym świecie. Szczególnie dotknęło to branżę drzewną, na co przełożenie ma także tocząca się na Wschodzie wojna. 

- Decyzja jest podyktowana spowolnieniem gospodarczym, które obserwowane jest w całej Europie. Blisko 90 proc. okien dachowych produkowanych w naszych fabrykach VELUX w Polsce jest eksportowana, stąd sytuacja na rynkach europejskich przekłada się na dostosowanie naszych zdolności produkcyjnych do aktualnej sytuacji - tłumaczyła Aleksandra Zybała, rzeczniczka prasowa Velux Polska dla TVN24.

Czterodniowy tydzień pracy obowiązuje od 19 września i zakład ma tak funkcjonować przez najbliższe 8 tygodni. Zmianę tę miano uzgodnić ze związkami zawodowymi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane