czwartek, 22 września 2022 14:57

Pijani jechali hulajnogami. Każdy dostał 2500 zł mandatu

 
Policjanci z Gniezna dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu jechali jezdnią... tuż w pobliżu komendy.

Sytuacja miała miejsce w nocy z 21 na 22 września br. Jak informuje KPP Gniezno, policjanci zauważyli jadących ul. Jana Pawła II dwóch mężczyzn. Uwage wzbudzał styl, w jaki poruszali się oni na swoich hulajnogach.

- Podczas prowadzonej interwencji wobec 26-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno i 32-letniego gnieźnianina policjanci wyczuli woń alkoholu. Wynik badania stanu jego trzeźwości młodszego wykazał ponad 0,5 promila alkoholu, za to starszy miał prawie 2 promile -informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

- Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku lepszą opcją dla podróżujących hulajnogami byłby spacer. Ten wybór stanowiłby nie tylko bezpieczniejszą formę transportu, ale też dużo tańszą, bowiem za takie zachowanie przyjdzie mężczyznom zapłacić kwotę mandatu w wysokości 2 500 złotych -podsumowała.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane