niedziela, 05 kwietnia 2015 11:30

Strażnicy ze świątecznym sercem

 

Funkcjonariusze ze Straży Miejskiej wręczyli wyjątkowy, wielkanocny prezent jednej z gnieźnieńskich rodzin.

To już kolejny raz, jak strażnicy postanowili własnym kosztem sprawić taką niespodziankę. Z kilkoma paczkami wypełnionymi artykułami spożywczymi, przybyli do Renaty Jankowskiej, samotnej matki piątki dzieci. Wizyta funkcjonariuszy, obładowanych paczkami, była zaskoczeniem dla całej rodziny: - Dzieci bardzo się cieszą ze wszystkiego, są szczęśliwe i zdrowe i nie są wybredne. Dla nas ta wizyta to prawdziwa niespodzianka - powiedziała Renata Jankowska.

Jak przyznali strażnicy, już nie pierwszy raz robią taki prezent, a wszystko udało się zrealizować dzięki wspólnej zbiórce pieniędzy i znalezieniu kilku sponsorów: - To już drugi raz, kiedy wspieramy tę rodzinę, ze względu na nieformalną przyjaźń z miejscowym proboszczem i parafialnym Caritasem. Po kontakcie z nimi wskazali nam, że trzeba tym ludziom pomóc. Zebraliśmy trochę pieniędzy między sobą, znaleźliśmy kilka firm które zechciały się dorzucić i tym sposobem jesteśmy dziś tutaj - mówił Łukasz Skoniecki, młodszy strażnik. Tego dnia przynieśli ze sobą kilka paczek i skrzyń wyładowanych po brzegi różnymi produktami: - Przynieśliśmy dzisiaj produkty spożywcze o długim terminie ważności, ale sporo tych rzeczy jest też świątecznych, typu babki, mazurki, baranki, także żeby te świąteczna atmosfera mogła w tym domu zagościć - przekazał funkcjonariusz.

Jak przyznała Renata Jankowska, sytuacja jej całej rodziny jest trudna: - Jest nam ciężko, gdyż ojciec dzieci nie sprawdził się w roli taty, ani męża. Do tego nie mają ani babci ani dziadka i mają tylko mnie. Teraz jeszcze mamy coraz większe problemy z mieszkaniem, szukamy innego, ale jest ciężko, w zasobach miejskich też nic nie ma. Szukam czegoś mniejszego, bo teraz zajmujemy 135 metrów i jest to drogie w utrzymaniu, a pieniądze mamy jedynie z alimentów plus zasiłek rodzinny - stwierdziła Renata Jankowska.

Odwiedziny Straży Miejskiej w domu przy Wyszyńskiego, stały się prawdziwą niespodzianką dla całej rodziny. Dzieci ochoczo zaglądały do wszystkich paczek i jeszcze w trakcie wizyty strażników, zaczęły podjadać słodkości. Dzięki temu prezentowi, na pewno tegoroczne święta wielkanocne będą u nich wyjątkowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane