środa, 15 kwietnia 2015 12:20

Gnieźnianin Roku wybrany!

 

Poznaliśmy laureatów nagród przyznawanych przez Towarzystwo Miłośników Gniezna. Gnieźnianinem Roku 2014 został ceniony lekarz i naukowiec.

Gala Gnieźnianina Roku odbędzie się już w niedzielę, jednak członkowie Towarzystwa postanowili poinformować o tym, kto zostanie nagrodzony w tegorocznej edycji wydarzenia. Jak przekazał Jan Socha, prezes TMG: - Jest on niekwestionowanym autorytetem światowej medycyny w dziedzinie neurologii. Odbywał wiele staży zagranicznych, a jego publikacje są cytowane w wielu znaczących zagranicznych periodykach i to od 1990 roku kiedy to rozpoczął swoją pracę naukową. Jako profesor nauk medycznych Radosław Kaźmierski, robiąc tak wielką karierę naukową, nie utracił kontaktu z mieszkańcami Gniezna i przyjmuje ich w jednej z poradni na terenie naszego miasta.

Radosław Kaźmierski urodził się w Gnieźnie w 1960 roku, jest absolwentem tutejszych szkół, a późniejsze staże zawodowe odbywał w gnieźnieńskich placówkach leczniczych. Rozpoczętą w 1990 roku karierę naukową, zwieńczyła obrona pracy doktorskiej w 1995 roku. W 2005 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych. Jego dorobek naukowy obejmuje około 200 różnych publikacji, a ponadto na koncie ma wiele nagród naukowych krajowych i zagranicznych. W roku 2014 Radosław Kaźmierski uzyskał nominację prezydencką na profesora nauk medycznych.

Ponadto, w trakcie nadchodzącej niedzielnej gali Gnieźnianina Roku 2014, wręczone zostaną także inne nagrody, przyznawane przez TMG. Przedsiębiorcą, Menagerem Roku 2014 zostanie Paweł Sochacki, właściciel firmy Carbon za swoje zaangażowanie we wspieranie lokalnego sportu oraz wciąż rozwijającą się działalność biznesową. Nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo, Instytucja Roku 2014 otrzyma firma Cfactory, której dziełem jest Językowa Szkoła Podstawowa Prymus oraz Językowe Przedszkole. W kategorii Najlepsza Publikacja Popularno-Naukowa 2014, nagrodę otrzymają Anna Frąckowiak i Bartosz Krąkowski, autorzy publikacji „Dzieje ziemi kiszkowskiej”, a także twórcy kilku innych książek, dotyczących regionu Kiszkowa.

Nagrodę Specjalną za 2014 rok, Towarzystwo postanowiło przyznać Tadeuszowi Bąkowskiemu, wójtowi Gminy Kiszkowo. Zdaniem działaczy, doceniony w ten sposób zostanie wkład włodarza w rozwój gminy, a także krzewienie świadomości i patriotyzmu lokalnego wśród mieszkańców tego regionu.

Medalem „Stąd nasz ród” zostanie odznaczony Zdzisław Siudziński, który przez ponad 40 lat grał w piłkę nożną w Stelli Gniezno, a pracując jako sędzia poprowadził 2578 spotkań meczowych.

Nagrody zostaną wręczone na gali Gnieźnianina Roku, która odbędzie się w niedzielę w Teatrze im. Aleksandra Fredry o godzinie 17:00. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022