piątek, 01 maja 2015 10:20

Ekonomik patriotycznie

 

Po raz kolejny uczniowie gnieźnieńskiego Ekonomika w wyjątkowy sposób zaangażowali się w majowe święta narodowe.

W tym roku do szkoły został zaproszony dr Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego, który w krótkim wykładzie przybliżył licznie zgromadzonej młodzieży, historię polskich świąt państwowych. Przypomniał, że dzień wspominający Konstytucję 3 Maja jest najstarszym, oficjalnie ogłoszonym przez władzę Rzeczypospolitej, świętem narodowym. Już w 1792 roku, a więc w pierwszą rocznicę uchwalenia tego niezwykle ważnego dokumentu, było ono obchodzone w uroczysty sposób na warszawskich ulicach.

Po zakończeniu wykładu, uczniowie mieli okazję po raz kolejny pozostawić po sobie patriotyczną pamiątkę na murze otaczającym szkołę. Na nim, od kilku już lat, co roku malowane są „żywe grafiki” w postaci odciśnięć dłoni lub imiennych autografów wychowanków Ekonomika. W tym roku, uczniowie wpisywali swoje imiona w kontury Polski, za pomocą dwóch kolorowych farbek – oczywiście czerwonej i białej, jak nasze barwy narodowe. Dzięki temu pozostawili po sobie pamiątkę, która będzie mogła przetrwać wiele lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane