sobota, 02 maja 2015 13:20

Godnie i z kulturą

 

Stowarzyszenie Maki z Gniezna co roku przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Nie inaczej było w tym roku.

Ten szczególny dzień był także pretekstem do realizacji projektu, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta pod nazwą „Godność z Kulturą”. - Dzięki temu Stowarzyszenie Maki mogło gościć osoby z niepełnosprawnością intelektualną z siedmiu ośrodków z różnych miast - mówiła  Magdalena Szot kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza” z Gniezna

W ramach dnia godności organizowany został III Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawności Intelektualną MAKÓWKA, tym razem skupiający się na fotografii. Tematem zdjęć była przyjaźń. - Chcieliśmy zobaczyć w jaki sposób osoby niepełnosprawne postrzegają przyjaźń, co ona dla nich oznacza i w jaki sposób zostanie przedstawione to na zdjęciach. Nadesłano do nas bardzo dużo fotografii, bo dostaliśmy aż 90 prac nadesłanych przez 43 uczestników z siedmiu placówek - mówił Michał Mocek terapeuta zajęciowy w Środowiskowym Domu Samopomocy „Dom Tęcza” z Gniezna.

Na Dzień Godności w Stowarzyszeniu Maki przyjechał: Środowiskowy Dom Pomocy z Trzemeszna, „Na Skarbie” z Gozdowa, „Dom Tęcza” z Gniezna i ŚDS ze Słowikowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kłecka, Gniezna  oraz Wrześniu. To z tego ostatniego miasta pochodzi zespół muzyczny „Prezes i Spółka”, który zagrał na rozpoczęcie Dnia Godności. Po występie przyszła najważniejsza część, czyli rozdanie nagród i wyróżnień osobom, które wzięły udział w konkursie fotograficznym. - Mamy trzy miejsca pierwsze, a oprócz tego wyróżnienia przyznawane przez Prezydenta Miasta Gniezna oraz nagrody specjalne przyznawane przez Stowarzyszenie Maki. W jury był fotograf z Gniezna – Waldemar Stube, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Agnieszka Horoszczak, członkowie zarządu Stowarzyszenia Maki i psycholog – Agnieszka Ernst-Chrzontała - mówił Michał Mocek.

Trzecie Miejsce w konkursie zajęła Elżbieta Broniecka z ŚDS ze Słowikowa, Drugie – Roman Maćkowiak z ŚDS „Na Skarpie” z Gozdowa. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Nowak z WTZ Gniezna.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione fotografie można było oglądać w siedzibie Stowarzyszenia Maki. Dzień Godności nie zakończył się tylko na wręczeniu nagród. Oprócz tego na uczestników czekały warsztaty „prawa kredą malowane” oraz „Takie mam prawa”, a także warsztaty Zumby. Całość zakończyła się piknikiem integracyjnym.

1 komentarz

  • Link do komentarza gesi sobota, 02 maja 2015 13:32 napisane przez gesi

    Stowarzyszenie Maki jak zwykle zrobiło kawał dobrej roboty!!! Mało takich stowarzyszeń w Gnieźnie oby tak dalej !!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane