sobota, 02 maja 2015 18:05

Upamiętnili barwy narodowe

 

Po raz dwunasty w historii naszego kraju obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ulicami Gniezna przebiegł Bieg Flagi.

Po raz drugi stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci, postanowiło uczcić to święto w sposób nietypowy. Nad jeziorem Jelonek oraz przez centrum miasta, uczestnicy Biegu Flagi przebiegli niosąc ze sobą dużą flagę Polski. Mimo małej frekwencji, biegacze z entuzjazmem pokonali kilka kilometrów, pozdrawiając po drodze mieszkańców miasta.

Chcemy przede wszystkim pokazać, że nie wstydzimy się biało-czerwonych barw i chcemy przypomnieć o tym, że przed 3 maja obchodzone jest równie ważne święto, które należy czcić. Dlatego przebiegniemy ulicami miasta, niosąc ze sobą dużą flagę Polski - mówi Marcin Tomczak, przewodniczący stowarzyszenia.

Po obiegnięciu wokół popularnej „Wenecji”, uczestnicy pokonali trasę na kilku gnieźnieńskich ulicach, a w Dolinie Pojednania zapoznali się z historią polskich barw narodowych. W dalszej części pobiegli z powrotem nad jezioro Jelonek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane