wtorek, 19 maja 2015 18:15

Patrzysz czy pomagasz?

 

Pod tytułowym hasłem przebiegał konkurs z pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który został rozstrzygnięty 19 maja w siedzibie gnieźnieńskiej Straży Pożarnej.

Młodzież na konkurs przygotowała specjalną prezentację, a także była oceniana za praktyczne podejście do tematu pierwszej pomocy. Po kursie jaki przeszli i wiedzy, jaką posiadają w tym zakresie, są bardzo dobrze przygotowani, by w razie potrzeby pomóc osobie poszkodowanej. Można stwierdzić, że ta umiejętność jest najcenniejszą nagrodą, jaką uczestnicy otrzymali w konkursie „Patrzysz, czy pomagasz”.

Uczestnicy dostali odznaczeni specjalnym certyfikatem i praktycznymi nagrodami związanymi właśnie z tematem pierwszej pomocy. - Ten konkurs był bardzo potrzebny. Młodzież podczas niego przełamała też własny strach, bo najgorsze jest to, że czasem gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pierwszej pomocy to jesteśmy bezradni zwłaszcza przez strach, że coś zrobimy źle. Sądzę, że te konkursy będą kontynuowane i zachęcam już teraz do uczestnictwa w nich - mówiła starosta Beata Tarczyńska.

Komisja uznała, że pierwsze miejsce w konkursie Kamilowi Chudemu z II LO. Drugie drużynie złożonej z: Laury Banickiej, Oliwi Danielskiej oraz Moniki Fromm z II LO. Trzecie miejsce zajęła drużyna z II LO, w której znaleźli się: Angelika Mizera, Zuzanna Maciejewska i Dominik Rolewski. Sam zwycięzca przyznaje, że warsztaty były potrzebne. - Teraz już wiem, jak poradzić sobie w takich sytuacjach, no i mam nadzieję, że stres nie sparaliżuje tych umiejętności - mówił Kamil Chudy.

Komendant Straży Pożarnej w Gnieźnie przyznaje, że takie warsztaty są potrzebne, bo szkolą młode osoby, które w sytuacji zagrożenia będą potrafiły świadomie i profesjonalnie podejść do tematu. - Przyjeżdżamy w rożnym czasie do zdarzeń, a jeśli już na miejscu będzie osoba, która potrafi udzielić pierwszej pomocy to pomoże przede wszystkim osobie poszkodowanej i ratownikom. W takich sytuacjach ważny jest czas - mówił mł. bryg. Jacek Michalak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane