poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:11

Truskawkowe pole przed Starostwem

 

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w dniach od 16 do 19 czerwca zaprasza mieszkańców na truskawkowe pole, na którym będzie można zakupić owoce.

Inicjatywa zrodziła się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców sezonowych, dlatego udział w niej wezmą rolnicy, koła gospodyń wiejskich, ale także uczniowie szkół i przedszkoli. - Sezon truskawkowy został rozpoczęty, dlatego my jako Starostwo przyłączamy się do promocji owocu, ale przede wszystkim do promocji producentów owoców sezonowych. Dlatego od 16 czerwca przed starostwem będzie można kupić truskawki oraz różne z nich przetwory - mówiła starosta Beata Tarczyńska.

Jak przekazał wicestarosta Jerzy Berlik, akcja ta ma też w jakiś sposób pomóc rolnikom wypromować ich pracę i lokalne, zdrowe wyroby. - Głównym przesłaniem tej akcji jest to, abyśmy my jako konsumenci zwracali szczególna uwagę na to co kupujemy w sklepach, zwłaszcza w marketach. Powinniśmy kłaść nacisk na to, aby kupować produkty od polskich rolników. W taki sposób możemy ich wspierać wybierając produkt lokalny - mówił.

Inicjatywę wspiera Centrum Kultury Scena to Dziwna, które promuję tę akcję. - Ci co przyjdą nie powinni żałować, bo oprócz możliwości kupienia lokalnych produktów będą inne atrakcje również dla tych najmłodszych - mówił dyrektor eSTeDe Grzegorz Reszko.  

„Truskawkowe pole” zostanie otwarte 16 czerwca o godzinie 11:00 do 15:00. W kolejnych dniach od 17 do 19 czerwca produkty będzie można zakupić od godziny 8:00 do 13:00.

10 komentarzy

 • Link do komentarza gertruda wtorek, 09 czerwca 2015 14:38 napisane przez gertruda

  i nic ja nie kupuję w tych miejscach truskawek a jak komuś smakuje ze spalinami to jego sprawa

 • Link do komentarza Owidiusz wtorek, 09 czerwca 2015 14:27 napisane przez Owidiusz

  Na ruskim targu przy samym chodniku i na wawrzynca przy pasach praktycznie tez sprzedaja truskawki i tam tez leca spaliny i co?

 • Link do komentarza gertruda wtorek, 09 czerwca 2015 14:14 napisane przez gertruda

  przed starostwem jest duży ruch samochodów i są spaliny od których truskawki nie będą zdrowe

 • Link do komentarza Leon wtorek, 09 czerwca 2015 14:05 napisane przez Leon

  Hela - bezrobotny zaiwania na plantację, gdzie może zarobić na samym zbieraniu, albo o połowę taniej sam zbierając sobie kupić truskawek z tej plantacji i zrobić przetwory na całą zimę. Na chleb dostanie kasę z MOPSu i do tego dżem truskawowy i przezyje do następnego lata! jeszcze mu na piwo starczy, bo berobotni bardzo to lubią i widzę, jak koło nas w sklepie kupują.

 • Link do komentarza kamil wtorek, 09 czerwca 2015 13:55 napisane przez kamil

  Do Helena ) Widzę, że PO (tfu!) zatrudniła jednak hejterów ! Mam nadzieję, że za swoją mamonę a nie podatników....
  Panie Wice Starosto super pomysł widać, że czujecie problemy wsi nie mylić WSI bo one działają w mieście z kim innym.

 • Link do komentarza Hela wtorek, 09 czerwca 2015 13:02 napisane przez Hela

  Genia bezrobotny nie ma za co kupić truskawek które i tak są jeszcze dla nas za drogie. To jest Gniezno gdzie ludzie nie zarabiają dużo a muszą jeszcze oszczędzać żeby starczyło na wodę i opłaty postojowe

 • Link do komentarza jacob wtorek, 09 czerwca 2015 12:38 napisane przez jacob

  Genia TY jesteś chyba miejscowym plantatorem truskawek!!!
  Niech ceny truskawek spadną to będziemy je w większych ilościach kupować. Jeżeli truskawka kosztuje teraz ok.5 zł kilogram to kogo stać aby robić teraz przetwory .

 • Link do komentarza Genia wtorek, 09 czerwca 2015 10:13 napisane przez Genia

  Do "gadu" Nie podoba się? Nie trzeba oglądać. Mnie taka promocja jak najbardziej odpowiada tym bardziej, że chodzi o pomoc miejscowym plantatorom truskawek i może mieszkańcy będą mogli taniej te owoce kupić. Bardzo dobry ruch Pani Starosto i niech Pani nie słucha tych, co Pani źle życzą. A "jadwiga" niech nie pitoli, bo w każdej rodzinie jest wielu bezrobotnych, to niech poprosi szwagierkę albo kuzynkę żeby jej tych truskawek kupiły. I niech je takze obierze i pomoże zawekować, to w nagrodę można dać ze trzy słoiki. Bezrobotnemu się przyda, jak znalazł!

 • Link do komentarza jadwiga poniedziałek, 08 czerwca 2015 22:41 napisane przez jadwiga

  A ja mam wrazenie ze to promocja dla pracownikow starostwa,nie jedna osoba w godzinach wskazanych jest w pracy i popoludniu kupi sobie truskawki z marketu,bo poprostu innego wyjscia nie bedzie.przykro mi z tego powodu

 • Link do komentarza gadu poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:29 napisane przez gadu

  I znowu fotki do kolekcji . Czy po to żeby ogłosić sprzedaż truskawek potrzeba stołu na którym ustawiono jeden placek i cztery tabliczki z nazwiskami czterech siedzących za stołem osób ? chyba zaczynacie przebijać Kowalskiego

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane