środa, 10 czerwca 2015 16:05

„Serce-sercu gramy dla Hani”

 

Stowarzyszenie Żyrafa działające przy Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, wraz z uczniami klasy 2A organizuje charytatywny festyn rodzinny. Akcje wspomogą artyści i celebryci znani z telewizji.

W sobotę 13 czerwca od godziny 15:00 Stowarzyszenia Żyrafa  podprowadzi akcję „Serce-Sercu”. Celem festynu jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na leczenie 10-cio miesięcznej Hani, małej mieszkanki Gniezna. U dziewczynki pod koniec grudnia 2014 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy prawego oka (siatkówczak). Hania przebyła już 5 serii chemioterapii i oczekuje na kolejną. Dziewczynka leczona jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na oddziale Onkologii. Festyn, zbiórka i licytacje mają na celu pomoc Hani.

Festyn odbędzie się na terenie hali przy ulicy Paczkowskiego. Tam na mieszkańców czeka wiele atrakcji połączonych z akcja charytatywną. - Siłą rzeczy ostatni raz tam się spotykamy, bo od jesieni ruszają tam prace nad halą widowiskowo-sportową. Póki co w sobotę będzie miała tam miejsce ważna impreza, która rozpocznie się o godzinie 16:30, wtedy rozegra się mecz pomiędzy reprezentacją Miasta Gniezna, a reprezentacją artystów, celebrytów z całej Polski - mówił prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Wstępnie swoją obecność zapowiedzieli: Piotr Świerczewski, Jarek Jakimowicz, Rafał Mroczek, Marek Włodarczyk, Piotr Reiss, Robert Moskwa, Michał Chorosiński, Grzegorz Staszewski, Piotr Kieraga, Grzegorz Jędrzejewski, Wojtek Baranowski, Przemek Cypryański.

Jak mówi jeden z organizatorów ze Stowarzyszenia Żyrafa Kamil Murch, impreza rozpocznie się już dzień wcześniej 12 czerwca, wtedy to w punkcie okulistycznym na ulicy Roosevelta (na przeciwko eSTeDe) najmłodsi będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok. - W sobotę oprócz meczu artystów odbędą się licytacje między innymi specjalnej zawieszki i unikatowego koca wyszywanego wspólnie przez wiele osób - mówił.

W planie festynu między innymi:

- Mecz piłki nożnej,
- Gry i zabawy mieszkańców Gniezna z przedstawicielami miasta (badminton, ringo, rugby, rzut piłką do kosza, elementy tenisa ziemnego, rzuty obręczą ,itp.),
- Stanowiska artystyczne (szkice, gipsówki, dekupage),
- Stanowisko dla najmłodszych (dla dzieci przedszkolnych),
- Pokaz zumby,
- AUTOCHODZIK Stanowisko prowadzone przez Powiatową Komendę Policji,
- Stanowiska pierwszej pomocy,
- Stanowisko lekarskie (badanie wzroku dla dzieci w młodszym wieku szkolnym),
- Czytanie bajek dla najmłodszych (ogródek kawiarni Sowa),
- Zbiórka pieniędzy na terenie miasta Gniezna,
- Wspólne śpiewanie z mieszkańcami Gniezna (stare i nowe polskie przeboje).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022