sobota, 13 czerwca 2015 09:35

„Miłe złego początki”

  Materiał nadesłany

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej kolejny już czwarty raz zorganizowało wyjazd gimnazjalistów z Niechanowa na integracyjne spotkanie z młodzieżą Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie.

Tradycją już stało się, że młodzież z tego ośrodka zaprasza na przedstawienie teatralne w własnym wykonaniu. Tym razem Gimnazjaliści Zespołu Szkół w Niechanowie mieli okazję oglądać przedstawienie pt. „Miłe złego początki” . Rzecz miała się na temat alkoholu w rodzinie, skutkach picia, szeregu nieszczęść, jakie spotkało członków rodzin osób pijących. Odbiór przedstawienia przez młodzież był silnie emocjonalnym przeżyciem, połączonym z głęboką refleksją oraz upustem emocji.

Na zakończenie młodzież Ośrodka zaprezentowała kilka układów tanecznych dla rozluźnienia atmosfery. Przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez siostry z ośrodka, młodzież mogła wymienić się doświadczeniem, poznać się porozmawiać oraz obdarować się drobnymi upominkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Stella i Adam wtorek, 16 czerwca 2015 13:07 napisane przez Stella i Adam

  Wspaniałe siostry i wychowawcy, cudowna młodzież. To wzorowo prowadzony Dom, w którym ciepło i dobroć czuć w każdym zakamarku. Ich spektakle zawsze na wysokim poziomie, pobudzają do refleksji. Już wkrótce kolejne spotkanie Gimnazjalistów ze Stęszewa z podopiecznymi Ośrodka w Gnieźnie. Czekamy i cieszmy się, że znów spędzimy razem czas.

 • Link do komentarza odpowiedź do Znawcy tematu i przyjaciela ośrodka niedziela, 14 czerwca 2015 19:29 napisane przez odpowiedź do Znawcy tematu i przyjaciela ośrodka

  Nawet, gdyby starano się nie poruszać spraw innych, to polityka "wdziera się" bocznym wejściem i jest wszechobecna w każdej dziedzinie życia. Także w tym wpisie. Ale "Znawca tematu i przyjaciel ośrodka" ma rację. Pracuję też w placówce oświatowej i doskonale widzę jak traktuje się pracę nauczycieli i wychowawców. Jedyne określenie adekwatne - to "z buta". A medialną nagonkę, której były poddane ośrodki wychowawcze - obserwowaliśmy wszyscy. To rządzący nie mają pomysłu i wyobraźni, jak powinna wyglądać praca wychowawcza w tychże ośrodkach, czy w szkołach. Banda ignorantów i darmozjadów. A kontrole (także te, w szkołach; mieliśmy w ostatnim czasie znowu kolejną), to pretekst do tego, aby zatrudnić kolejnych cymbałów - koleżanki i kolegów, którzy nie mają pojęcia o pracy pedagogicznej, ale potrafią robić tabelki i zadawać najgłupsze w świecie pytania, np. ile razy spotkała się z pani z rodzicem ze swojej inicjatywy, a ile razy z inicjatywy rodziców, lub, ile razy dzwoniła pani, a ile razy wysłała maila. To nie żarty - takie pytania zadawane są przez kolejnych kontrolujących. Dobrze, że gnieźnieński ośrodek nie utonął w papierach i robi tak wspaniałe rzeczy. I wychowankowie na tym zyskują i my - nauczyciele i wychowawcy. Życzę, aby nikt nie przeszkadzał Wam w Waszej pracy. I dołączam się do gratulacji, których tu pełno. Sto lat!!!

 • Link do komentarza Maciej niedziela, 14 czerwca 2015 18:58 napisane przez Maciej

  A już myślałem że to gnieźnieński teatr jest tak wspaniałomyslny,a tu okazuje się, ze panie z Niechanowa i Siostry Służebniczki ( z ul. św. Wojciecha?) \umieją zrobić coś, czego profesjonalny teatr jakoś nie potrafi. Gratulujemy!

 • Link do komentarza Znawca tematu i przyjaciel ośrodka niedziela, 14 czerwca 2015 18:44 napisane przez Znawca tematu i przyjaciel ośrodka

  Trudne i wymagające tematy podejmowane przez ośrodek mogą zawstydzić władze oświatowe, które nic konstruktywnego dla dzieci potrzebujących nie są w stanie wymyślić , poza kolejnymi kontrolami i tysiącami tabelek sprawozdań do wypełnienia przez wychowawców ośrodka. Tak, jakby te tabelki mogły pomóc, usprawnić pracę, dać wychowankom rady i wskazówki - jak mądrze żyć. Wpis dedykuję tym wszystkim, którym "nie po drodze" ośrodki wychowawcze, szczególnie prowadzone przez siostry. Naprawdę powinni się wstydzić!!! A personelowi wspomnianego gnieźnieńskiego ośrodka wyrazy największego szacunku za ciężką, odpowiedzialną i rzadko docenianą pracę.

 • Link do komentarza Stern niedziela, 14 czerwca 2015 12:53 napisane przez Stern

  Zgadzam się. I jeszcze jedna refleksja. Młodzież bombarduje się marszami równości, zamiast uczyć szacunku dla własnego ciała, dla drugiego człowieka, troski o własną przyszłość. Komuś zależy, aby młodym robić wodę z mózgu. Szkoda, że Wasz teatr ma tak skromną widownię.

 • Link do komentarza Andrzej niedziela, 14 czerwca 2015 12:48 napisane przez Andrzej

  Dziękuję za zaproszenie, za piękne i głębokie przedstawienie, a także za gościnność. To jedyny teatr, który po spektaklu zaprasza na pyszne ciacho!!!

 • Link do komentarza Andrzej niedziela, 14 czerwca 2015 12:37 napisane przez Andrzej

  Byłem. Widziałem. Super!!!

 • Link do komentarza Julka niedziela, 14 czerwca 2015 12:30 napisane przez Julka

  Słowa uznania za świetne, chociaż trudne w odbiorze przedstawienie. Poprzednie, z tego typu, pokazujące zagrożenia dla młodych ludzi - FAME - też chwytało za serce. Oby nie zabrakło Wam pomysłów!

 • Link do komentarza Grzegorz niedziela, 14 czerwca 2015 12:19 napisane przez Grzegorz

  To już kolejne przedstawienie przygotowane przez ośrodek, w którym pokazuje się zagrożenia współczesnego świata. I grają dzieci i młodzież z ośrodka, w którym znaleźli się z powodu trudnych sytuacji we własnych rodzinach. Gdyby w innych środowiskach, także w szkołach, w taki sposób pokazywano problemy, może młodzież, czy ich rodzice częściej zastanawialiby się nad swoim życiem. Gratulacje za to, co robicie! To ważne i potrzebne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane