poniedziałek, 13 czerwca 2016 18:14

Truskawkowe pole przed Starostwem po raz kolejny

 
Truskawkowe pole przed Starostwem Truskawkowe pole przed Starostwem fot. Magdalena Wardęcka

Po ubiegłorocznym sukcesie akcji, Truskawkowe Pole przed Starostwem zostanie powtórzone także w tym roku. Ma być równie słodko.

Już w najbliższy czwartek rusza akcja Truskawkowe Pole pod  Starostwem, podczas której będzie można zakupić tytułowe owoce od lokalnych rolników. W tym roku będzie można także nabyć miód. – Mam przyjemność w imieniu Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego i całego zarządu zaprosić na druga edycję akcji Truskawkowe Pole przed starostwem miodem płynące. Jest to przede wszystkim ukłon dla producentów owoców i rolników, których zaprosiliśmy, by mogli w tych dniach sprzedawać swoje produkty. W tym roku dużo uwagi poświęcamy pszczelarzom i ich pracy, dlatego w tym roku będzie można zakupić także miód. Myślę, że co roku będziemy poszerzać tematykę tego spotkania – mówił wicestarosta Jerzy Berlik.

Truskawkowe Pole zostanie zainaugurowane w najbliższy czwartek 16 czerwca o godzinie 11:00. W ten dzień na konsumentach czekają specjalne degustacje. Po raz kolejny akcję będzie wspierać Centrum Kultury Scena to Dziwna. – eSTeDe od początku wspiera lokalnych twórców, tym razem będą to hodowcy. Słyniemy z sympatii do ekologii, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w tej akcji – mówił dyrektor eSTeDe Grzegorz Reszko.

Nie będzie to tylko jednodniowa akcja. Truskawki i miód będzie można kupować od 16 do 24 czerwca w godzinach od 8:00 do 14:00. Wyjątkiem będzie pierwszy dzień Truskawkowego Pola, który potrwa w godzinach od 11:00 do 15:00. – Biuro do spraw rolnictwa ma za zadanie wspierać, pomagać i promować naszych rolników. To wszystko jest związane z naszą przyrodą, więc zapraszam do wspierania i degustacji – mówił Janusz Winiarski kierownik biura do spraw rolnictwa w Starostwie Powiatowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane