środa, 15 czerwca 2016 10:20

Zabytkowe samochody podczas Truskawiska

 
Truskawisko 2015 Truskawisko 2015 archiwum redakcji

Ponad czterdzieści zabytkowych aut weźmie udział w organizowanym po raz czwarty Truskawisko, które w tym roku odbędzie się w Czerniejewie.

Podczas kolejnej edycji Truskawiska, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 czerwca w Zespole Pałacowo-Parkowym w Czerniejewie, zabytkowe samochody wezmą udział w wyjątkowym rajdzie. O godzinie 9:30 rusza z Czerniejewa by przemierzyć ponad sto kilometrów i około godziny 18:00 powrócić do Czerniejewa na pokaz elegancji samochodów zabytkowych.

Będzie to nie lada gratka dla miłośników zabytkowych aut, bo będzie można między innymi zobaczyć samochód z 1930 roku, a będzie to przywieziony ze Stanów Zjednoczonych i odrestaurowany w Polsce Ford A. – Takich aut produkowanych do roku 1940 będzie kilka, pojawi się między innymi Ford Eifel z 1937, czy DKW z 1935. Będzie także wiele aut matki Volvo, chociażby dlatego, że jednym z głównych sponsorów jest właśnie Volvo – mówiła Katarzyna Jórga prezes Stowarzyszenia Światowid.

Pojawia się także Mercedesy, Chevrolety, czy Cadillac, a także Ford Mustang. Pokaz aut zapewnia Automobilklub Wielkopolska, a także osoby z całej Polski, które przyjadą do Czerniejewa specjalnie na Truskawisko.

Rajd, który rozpocznie się o godzinie 9:30 z Czerniejewa będzie kierował się w stronę Żydowa, Niechanowa, Trzuskłonia, Kołaczkowa, Ostrowita, Orchowa Dolnego, Powidza, Witkowa oraz Małachowa, by około godziny 18:00 powrócić do Czerniejewa. Tam nastąpi specjalny pokaz elegancji, czyli stylizacji załogi rajdu na stroje z danej epoki, z której pochodzą auta.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane