wtorek, 14 czerwca 2016 19:51

Truskawisko z Robertem Makłowiczem

 
Katarzyna Jórga Katarzyna Jórga fot. Magdalena Wardęcka

W najbliższą sobotę 18 czerwca w Zespole Pałacowo-Parkowym w Czerniejewie odbędzie się czwarta edycja Truskawiska.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Światowid oraz Automobilklub Wielkopolski. Nie mogłoby się odbyć także bez wsparcia wielu sponsorów. – Zaczęliśmy cztery lata temu w Kraśnie nad jeziorem Lednickim. Potem nasze Truskawisko zaczęło wędrować, odkrywając tym samym atrakcje turystyczne i przyrodnicze naszego powiatu – mówiła Katarzyna Jórga prezes Stowarzyszenia Światowid.

Truskawisko zacznie się już od godziny 9:30 startem rajdu aut zabytkowych. Następnie od godziny 12:00 naprzeciwko Wozowni w Czerniejewie ruszy babska szafa, kącik dla najmłodszych, przejażdżki bryczką oraz oczywiście targ produktów lokalnych.

Od 12:00 do 15:00 będą przyjmowane potrawy na konkurs kulinarny na dania z truskawek w siedmiu kategoriach, w każdej będą przyznawane minimum trzy miejsca. Potrawy będzie oceniało jury, w tym specjalny gość Truskawiska – Robert Makłowicz. O godzinie 19:00 da on także pokaz kulinarny.

Po godzinie 17:00 pojazdy zabytkowe będą wracać do Czerniejewa z rajdu, aby o godzinie 18:00 zaprezentować pokaz elegancji,. Załoga rajdu przebierze się w stroje danej epoki.

Pod koniec Truskawiska, czyli o godzinie 20:00 zagra zespół GoodNight. Jeszcze o godzinie 21:00 odbędzie się specjalna aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny „Młody Wielki”.

„Młody Wielki” ma wspierać inicjatywy osób od 15 do 21 roku życia. Młodzi ludzie angażują się w wiele rzeczy i projektów, a fundusz stypendialny ma im pomóc się rozwinąć. – Młodzi ludzie mogą przyjść do nas z pomysłem na działalność dotyczącą dobra wspólnego. Może to być projekt na rzecz zwierząt, dzieci, czy dorosłych, albo innych dziedzin i pasji. Nie ograniczamy tego co dla nich jest ważne. Stypendium na realizację działań otrzymują przez rok – mówiła Katarzyna Jórga.

Zapraszamy na Truskawisko i wspieranie projektu „Młody Wielki”!

3 komentarzy

  • Link do komentarza Nataszax piątek, 17 czerwca 2016 18:08 napisane przez Nataszax

    Biedny Kazik

  • Link do komentarza Wyc wtorek, 14 czerwca 2016 23:05 napisane przez Wyc

    Przeczytaj ciemniaku najpierw kto organizuje wydarzenie, a potem biadol na starostwo

  • Link do komentarza kazik wtorek, 14 czerwca 2016 22:53 napisane przez kazik

    W Czerniejewie umieja zalatwic na truskawisko Maklowicza? A w Gnieznie?? Oj starostwo kolejny raz wypada blado...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane