piątek, 17 czerwca 2016 10:26

Wyłoniono najlepszych Supermatematyków

 
Supermatematyk 2016 Supermatematyk 2016 fot. nadesłane

Dnia 16 czerwca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyło się zakończenie Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk".

Od godziny 11.00 uczniowie brali udział w warsztatach zorganizowanych na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Tematyka warsztatów była następująca: „Wytwórnia mydła”, „Jak ciężka jest praca” oraz „Od nikotyny do witaminy B”.

Na zakończenie pobytu w PWSZ uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili budynek nr 3, w którym znajdują się sale wykładowe, komputerowe oraz  nowocześnie wyposażone specjalistyczne sale do kształcenia praktycznego na kierunku pielęgniarstwo.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia było uroczyste zakończenie, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Uhonorowaliśmy najlepszych z najlepszych – czyli Supermatematyków z Wielkopolski. Mogliśmy to uczynić dzięki hojności naszych sponsorów, czyli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Bankowi Zachodniemu WBK Oddział I w Gnieźnie, Alior Bank S.A. Oddział w Gnieźnie oraz Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Wśród osób wręczających nagrody byli goście specjalni: Pan Prof. dr hab. Jerzy Siepak - Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Pan Jerzy Paweł Lubbe – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

źródło: I LO w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza logarytm sobota, 18 czerwca 2016 01:35 napisane przez logarytm

    Najlepsi licealni wielkopolscy matematycy są aktualnie na specjalnym zgrupowaniu, To są prawdziwe mózgi!

  • Link do komentarza Zbych piątek, 17 czerwca 2016 15:16 napisane przez Zbych

    JPL - gość specjalny ??? Toż to człek przeszkadzający oświacie jest.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane