środa, 29 czerwca 2016 19:00

Uczyli się pierwszej pomocy

 
Uczyli się pierwszej pomocy Uczyli się pierwszej pomocy fot. Magdalena Wardęcka

Klub Rodzica działający w Miejskim Ośrodku Kultury po raz kolejny zorganizował kurs pierwszej pomocy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Okres wakacyjny to czas, w którym podstawy pierwszej pomocy mogą w szczególności okazać się potrzebne. Dlatego też Klub Rodzica po raz kolejny zaprosił ratownika medycznego z firmy Medaid, który zarówno rodzicom jak i dzieciom w praktyce pokazywała jak zachować się w sytuacjach krytycznych: – Dzieci podczas warsztatów uczą się o podstawach pierwszej pomocy, o bezpiecznych wakacjach oraz o zasadach bycia bezpiecznym na drodze. Myślę, że to jest ważne, żeby dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy i jak spędzić te wakacje bezpiecznie. Dowiedziały się także kiedy należy wzywać pogotowie, jak to zrobić i jak sobie poradzić – mówiła Aneta Berg z Klubu Rodzica.

Dzieci uczyły się teorii, w tym numerów alarmowych, jednak podczas kursu najważniejsza była praktyka, w której najmłodsi dowiedzieli się między innymi jak bandażować rany.

Kurs pierwszej pomocy podzielony był na dwie części: dla dzieci oraz dla dorosłych. Ta druga grupa uczyła się pierwszy raz udzielenia pomocy w razie udaru mózgu, czy zawału mięśnia sercowego. Jak przyznaje Aneta Berg, w poprzednich kursach jego uczestnicy skupiali się na pomocy pediatrycznej. Podczas warsztatów przeprowadzonych 29 czerwca ta wiedza została rozszerzona.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane