czwartek, 21 lipca 2016 14:17

MOK dla młodzieży z całego świata

 
Logo Logo fot. nadesłane

Miejski Ośrodek Kultury przygotował kilka wydarzeń, które skierowane są dla młodzieży przebywającej na diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży.

Projekt „Drzewo”  to jeden z elementów tych wydarzeń w Gnieźnie, które przygotowuje  Jarek Mikołajczyk. Drzewo ma w symboliczny sposób łączyć osoby z całego świata, poprzez elementy roślinności, które w danym kraju są najbardziej charakterystyczne. Powstanie swego rodzaju konstrukcja, która posługiwać się będzie uniwersalnym językiem.

W sobotę dla przyjezdnej młodzieży odbędzie się Gra Miejska, z których jednym z punktów jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Tam przygotowane będzie skryptorium, czyli miejsce, w którym przepisywano księgi. Miejsce to będzie dostępne nie tylko dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, ale także dla ]wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców. Jednocześnie będzie można zobaczyć książki związane z Gnieznem.

O godzinie 10:00 w Gnieźnieńskiej Katedrze odbędzie się msza święta, natomiast o 19:00 na stadionie żużlowym widowisko teatralne pod tytułem „Rzecz o św. Wojciechu”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane