poniedziałek, 25 lipca 2016 12:04

Piknikowo pod Gnieźninkiem

 
Piknikowo pod Gnieźninkiem fot. Rafał Wichniewicz

Gnieźninek w Parku Miejskim po raz kolejny stał się miejscem wspólnego piknikowania - wszystko za sprawą Stowarzyszenia Ośla Ławka.

Piknik miał służyć przede wszystkim wspólnej integracji. Dogodnym miejscem do tego okazał się teren dawnej strzelnicy w Parku Miejskim, przy której znajduje się tzw. Gnieźninek. To właśnie tam, tuż przed dawnym grodziskiem, w niedzielne popołudnie 24 lipca pojawiło się wielu mieszkańców miasta.

Podczas pikniku był czas na relaks przy dobrej książce, który zapewniła "Czytelnia" oraz Klub Dyskusji o Książce. Były także zabawy, gry i przedstawienia teatralne w wykonaniu Teatrzyku im. Kitusiów. Chętni mogli wziąć udział w ćwiczeniach ruchowych pod okiem Mateusza "Lokiego" Kosmaczewskiego. Przez cały czas trwania pikniku muzykę zapewniali Audiorebel Sound, a jedzenie - White Taste. Warto tu także dodać, że w połowie sierpnia br. pod Gnieźninkiem odbędzie się kolejna edycja Gamma Festival - zobacz więcej.

Kilkugodzinne wspólne piknikowanie po raz kolejny przyciągnęło wielu zwolenników takiego spędzania niedzielnego popołudnia, czemu na pewno w sporej mierze sprzyjała panująca dobra aura.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Aleksander wtorek, 26 lipca 2016 18:20 napisane przez Aleksander

  Zyga-co racja to racja. Urząd prezydenta zamienia się ostatnio w biuro usług rozrywkowych dla biedaków.

 • Link do komentarza Zyga wtorek, 26 lipca 2016 11:42 napisane przez Zyga

  Gom - nam się nie podoba zwykłe dziadostwo wprowadzane do naszego miasta, które zdecydowanie obniża poziom wizerunkowy naszego Gniezna. Nas interesujeą wyższe loty i prezydent powinien wiedzieć, że poddanymi są nie tylko ludzie tak niewiele wymagający. Bo jak narazie, to wszystkie igrzyska są dla tych -przykro to mówić-co nie wyściubili nosa poza Gniezno i cieszą się, jak dzieci z każdej prymitywnej zabawki.

 • Link do komentarza ela wtorek, 26 lipca 2016 08:50 napisane przez ela

  Gom , no właśnie o to chodzi żeby tych pieniędzy nie rozdawali tylko rozważnie wydawali

 • Link do komentarza Chojniczanin wtorek, 26 lipca 2016 07:31 napisane przez Chojniczanin

  Marta przestań podniecać się Chojnicami, szkoda, że omijasz taki temat jak ruch tranzytowy przez centrum, a kafejki na rynku gustowne? 2 na krzyż. Spróbuj coś fajnego zjeść w Chojnicach, jedna knajpa przy fosie i McDonald przy rondzie. U nas na 100 metrach więcej sensownych knajp niż w całych Chojnicach. Fontanna to ok, ale poza tym nic nie ma ciekawego, jedyny plus bliskość Charzykowy, no i ogólnie jezior. Chcę być tu sprawiedliwy, bo lubię Chojnice, ale proszę ,abyś nie przesadzała.

 • Link do komentarza Gom poniedziałek, 25 lipca 2016 23:25 napisane przez Gom

  Ludzie, przestańcie biadolic . Wam to się nic nie podoba , taki naród. Pieniądze za darmo by rozdawali i tak byście szukali dziury w całym. Tylko wieczne narzekania, śmiech na sali . Nie podoba się to wyprowadzić się.....

 • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna poniedziałek, 25 lipca 2016 19:38 napisane przez mieszkaniec Gniezna

  Wstyd panie prezydencie , po prostu wstyd. Ci ludzie zasługują na wiele więcej . To jest park w mieście a nie jakaś łąka, chociaż jak przypuszczam to łąka na wsi chyba jest bardziej zadbana.

 • Link do komentarza Marta poniedziałek, 25 lipca 2016 19:22 napisane przez Marta

  To wstyd by mieszkańcom miasta mieniącego się być pierwszą stolicą oferować relaks w centrum miasta w miejscu tak zaniedbanym. Byłam niedawno w Chojnicach i doznałam szoku jak zobaczyłam u nich tereny zielone oraz Stary Rynek. Śliczna fontanna, zadbane centrum , zielone drzewa, gustowne ogródki gastronomiczne, cały wystrój jest z sensem, żadnych głupot w stylu wysypanego piachu. W parku akwen wodny gdzie wędkarze mogą łowić ryby ! Po powrocie do Gniezna czuję przygnębienie.

 • Link do komentarza tutejszy poniedziałek, 25 lipca 2016 15:34 napisane przez tutejszy

  Teren jak najgorszy na relaks. Powyżej ciągły ruch samochodów, niestety także spaliny, które opadają w dół. Dlaczego nie reaktywuje się terenów na Wenecji, choćby tej części dużego terenu od strony ulicy Jeziornej? Tam jest każdemu z miasta blisko, a ponadto jest przystanek atobusowy. Naprawdę Miasto nie ma pomysłu na ten piękny zakątek?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane